Wygrali z Microsoftem, biorą się za innych

16 sierpnia 2010, 09:41

Firma VirentX, której Microsoft ma zapłacić 200 milionów dolarów za naruszenie patentu, pozwała teraz do sądu Apple'a, Cisco, NEC-a i firmę Aastra. Przedsiębiorstwom zarzucono, że naruszają w sumie pięć patentów VirentX dotyczących w mniejszym lub większym stopniu sieci VPN.



Nvidia kupi licencję ARM-a

7 stycznia 2011, 09:41

Nvidia kupi licencję na architekturę ARM i wykorzysta ją do budowy nowego układu o nazwie kodowej Project Denver. Kość ma trafić na rynki HPC (high-performance computing), serwerów i desktopów. Denver będzie połączeniem ARM i GPU Nvidii.


Senatorowie oburzeni programem dla smartfonów

25 marca 2011, 11:13

Niewielka aplikacja dla smartfonów stała się powodem zainteresowania amerykańskich senatorów. Program Checkpoint Wingman pozwala użytkownikom ostrzegać się nawzajem o patrolach drogówki.


Androida czekają poważne kłopoty?

18 lipca 2011, 10:41

Google i jego system Android otrzymały poważne ostrzeżenie od jednego z sędziów amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego. Przychylił się on bowiem do poglądu Apple'a, że Android narusza patenty należące do firmy Jobsa.


W czerwcu zadebiutuje tablet z Windows 8

17 listopada 2011, 10:48

Paul Amsellem, szef Nokia France, powiedział w wywiadzie dla Les Echos, że w czerwcu przyszłego roku na rynek trafi tablet Nokii z systemem Windows 8. Niestety, przedstawiciel Nokii nie zdradził żadnych innych szczegółów.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk